Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozmairu pierścionka?

Wybór odpowiedniego pierścionka bywa nie lada wyzwaniem. Nie chodzi tylko o jego wygląd czy design, choć to prawdziwy temat rzeka. Równie istotny jak kolor czy rodzaj kamienia ozdobnego jest rozmiar pierścionka. Powinien być odpowiednio dobrany do wymiarów palca, gdyż za duży będzie się zsuwał, a za mały powodował dyskomfort noszenia. Jak dobrać rozmiar pierścionka? Przyjrzyjmy się najważniejszym kwestiom.

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

Rozmiar pierścionka można sprawdzić na kilka sposobów. Najprostszym jest pomiar u jubilera. Wystarczy zmierzyć obwód palca za pomocą specjalnych pierścieni mierniczych. Można również przynieść pierścionek w odpowiednim dla nas rozmiarze, by jubiler go zmierzył. Pomiaru można również dokonać samemu. Należy zmierzyć średnicę pierścionka za pomocą suwmiarki. Trzeba jednak pamiętać, że biżuteria podczas długotrwałego noszenia zmienia swój kształt, więc należy wybrać taki, który jest najbardziej okrągły.

Można również zmierzyć pierścionek za pomocą internetowych szablonów, do których wystarczy przyłożyć ozdobę i sprawdzić, która wielkość pasuje. Jednym z najłatwiejszych sposobów pomiaru rozmiaru jest owinięcie wstążki wokół palca w jego najszerszym miejscu. Następnie należy zmierzyć długość sznurka i odszukać właściwą miarę w tabelce. Jest to jednak najmniej precyzyjna metoda i trzeba podchodzić do niej ostrożnie, gdyż rozmiary pierścionków różnią się jedynie o 0,3 mm.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając rozmiar pierścionka?

Dobrze dobrany pierścionek powinien z lekkim oporem przechodzić przez kość w najszerszym miejscu. Palce zmieniają swój rozmiar w zależności od dnia i pory roku, a także po wysiłku fizycznym czy w sytuacjach stresowych. Wieczorem mogą być nieco szersze niż na rano. Również latem mogą być trochę większe niż zimą. Należy pamiętać, że palce mogą różnić się rozmiarami pomiędzy dłońmi, dlatego trzeba mierzyć tę właściwą. Jeżeli pierścionek nie jest idealnie okrągły, to należy zmierzyć go suwmiarką w kilku miejscach, a odczyt uśrednić. Jeżeli wymiar waha się pomiędzy dwoma rozmiarami, należy wybrać ten mniejszy.

PIerścionek - jaki rozmiar

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Bardzo często jego wręczenie jest niespodzianką, więc trudno wybrać idealny rozmiar. Najlepiej poprosić o pomoc osoby z najbliższego otoczenia narzeczonej. Często zdarza się, że jej przyjaciółki czy siostry znają odpowiedni rozmiar pierścionka lub mogą dyskretnie się tego dowiedzieć. Możesz też sam zmierzyć obwód palca np. podczas snu, ale musisz pamiętać, że pomiar może być niedokładny. Innym sposobem jest pożyczenie pierścionka ukochanej i zaniesienie go do jubilera, by w ten sposób poznać rozmiar. Możesz także go ubrać i zaznaczyć miejsce, do którego sięga na Twoim palcu. Jeśli zaręczyny nie są tajemnicą, to po prostu zapytaj narzeczoną, jaki nosi rozmiar.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak dobrać rozmiar pierścionka. Jest na to kilka sposobów, mniej lub bardziej pewnych. Ważne jest, aby podczas dokonywania pomiaru pamiętać, że obwód palca może zmieniać się pod wpływem różnych sytuacji. Najtrudniejszy wydaje się być wybór pierścionka zaręczynowego, ale i z tym można sobie poradzić.

ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

12 422 03 50
12 431 21 47

robert@siudek.com.pl