Pierścionki zaręczynowe

Tradycja wręczania pierścionka zaręczynowego sięga czasów starożytnych, gdzie kobiety otrzymywały biżuterię wykonywaną z prostych materiałów np drutu lub trawy. Szybko zaczęto jednak wykonywać biżuterię z drogocennych kruszców takich jak dobrze znane nam złoto, brąz czy kość słoniowa. 

pierścionki zaręczynowe - pracownia jubilerska Roberta Siudka

Pierścionek zaręczynowy

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowy przedmiot, który jest wyrazem głębokiego uczucia. Okrągły kształt pierścionka zaręczynowego to symbol niekończącej się miłości dwojga zakochanych. Już we wspomnianej starożytności Grecy, Rzymianie czy Egipcjanie wręczali ukochanej biżuterię na znak zobowiązania. W tradycji chrześcijańskiej dopiero w wieku XIII papież Innocenty III wprowadził tradycję zaręczyn. Od tego czasu pierścionek zaręczynowy stał się symbolem, obietnicą zawarcia związku małżeńskiego oraz sygnałem dla potencjalnych kandydatów, że kobieta jest już zajęta. 

Pierwszy, dobrze znany nam obecnie pierścionek zaręczynowy z diamentem, otrzymała księżna Maria Burgundzka w okresie renesansu. Kolejne stulecia jedynie wzmacniały tradycję oraz popularność wręczania pierścionków na zaręczyny. W XVI wieku w biżuterii królowały kolorowe kamienie oraz motyw kwiatowy. Epoka wiktoriańska wniosła do zdobnictwa motyw serca. Klasyczne wzory pierścionków zostały wprowadzone dopiero w latach 30 XX wieku. 

pierścionek zaręczynowy Kraków

Pierścionek zaręczynowy Kraków

Poszukujesz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego w Krakowie? Zapraszamy do naszego salonu przy ulicy Wielopole 24, w samym sercu malowniczego miasta. Nasza firma powstała na przełomie lat dziewięćdziesiątych i nieprzerwanie tworzy dla Państwa unikalne projekty biżuterii inspirowanej na petersburskich i wiedeńskich złotnikach. Chętnie doradzimy Panom w wyborze wyjątkowego pierścionka zaręczynowego w dowolnym stylu - zarówno nowoczesnym, art deco, edwardiańskim czy secesyjnym. 

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? 

Wiemy, że wybór pierścionka na zaręczyny nie jest łatwy. Trzeba wziąć pod uwagę: styl, rozmiar, ulubiony kamień wybranki. Wybierając pierścionki zaręczynowe w Krakowie, w naszym Salonie mają Państwo pewność, że dołożymy wszelkich starań aby pomóc w doborze wyjątkowego modelu tak, by zawsze przywoływał on na myśl Ukochanej moment zaręczyn. Nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się na subiektywne podejście do każdego klienta. W naszej ofercie posiadamy klasyczne, eleganckie modele z pojedynczym, centralnie umiejscowionym brylantem lub kamieniem półszlachetnymi. W tym fasonie brylant gra pierwsze skrzypce, przepięknie odbija i załamuje światło. Dla fanów bardziej ozdobnej biżuterii oferujemy pierścionki z kilkoma kamieniami o nietypowych kształtach. 

ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

12 422 03 50
12 431 21 47

robert@siudek.com.pl