Na którym palcu powinno nosić się pierścionek zaręczynowy ?

Niedawno się zaręczyłaś i nie masz pojęcia na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Czy wiesz, że położenie pierścionka zaręczynowego można zmienić po ślubie? Zapoznaj się z poniższym tekstem, a wszystko stanie się jasne!

Pierścionek zaręczynowy - na którym palcu?

To, na której ręce czy placu będziemy nosić pierścionek zaręczynowy, zależy tylko i wyłącznie od nas. Każda kobieta jednak chce, aby jej zaręczyny były idealne. W większości krajów panie noszą pierścionek zaręczynowy na palcu serdecznym lewej dłoni. Na pewno jesteś teraz lekko zdezorientowana, ponieważ w Polsce jest odwrotnie. Ma to związek z naszą historią. Przed powstaniem styczniowym obrączki noszono na lewej dłoni, wierzono, że ma to związek z żyłą, która płynie od serca w stronę

Na prawej ręce nosiły go jedynie wdowy. Po przegranym powstaniu, kobiety na znak żałoby po klęsce zaczęły przekładać obrączki na prawą stronę. To wydarzenie sprawiło, że Polki noszą pierścionek na prawej dłoni, ponieważ ma on chwilowo zastępować miejsce przyszłej obrączki. W dniu ślubu zostaje on przełożony na lewą dłoń. Nie zapominajmy, że to tylko element tradycji i niektóre kobiety zostawiają pierścionek zaręczynowy i obrączkę po prawej stronie.

Jak sprawa wygląda poza granicami Polski?

Jeżeli zastanowimy się, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, to odpowiedź nie jest skomplikowana. Każdy wie, że pierścionek nosi się na serdecznym palcu. Większy zawrót głowy może przyprawić pytanie: na której ręce powinniśmy go zakładać? Zdecydowanie większa część kobiet za granicą nosi pierścionek zaręczynowy na lewej dłoni. Jest to związane z wierzeniami, które głoszą, że żyła palca serdecznego lewej dłoni prowadzi bezpośrednio do serca.

pierścionek

Na którym palcu nosi się pierścionek?

W okresie narzeczeństwa kobieta nosi pierścionek na palcu serdecznym. To ten, który znajduje się najbliżej małego palca. W dniu ślubu pierścionek zaręczynowy zostaje przeniesiony na lewą dłoń lub możemy postawić go na swoim miejscu i nosić obydwa pierścionki na jednym palcu. Wszystko stanowi kwestię indywidualną i zależy od posiadaczki pierścionka. Jeżeli uzna, że obrączka idealnie komponuje się z pierścionkiem zaręczynowym, stanowiąc jednolitą całość, to nie ma przeszkód, aby nosiła i pierścionek i obrączkę na jednym palcu. Niektóre kobiety łamią konwenanse i wracają do przedpowstaniowej tradycji, zmieniając rękę na której nosi się obrączkę.

Pierścionek zaręczynowy - czy może stanowić problem?

Pytanie, na który palec zakłada się pierścionek zaręczynowy, dręczy niejedną świeżo upieczoną narzeczoną. Sprawa niby błaha i banalna, ale w rzeczywistości wiele kobiet nie wie na jakiej dłoni czy palcu należy nosić pierścionek zaręczynowy, a potem obrączkę. Jak się okazuje, wszystko zależy od tradycji i kultury w jakiej żyjemy. Jednak mimo ciekawej historii i obyczajów, zawsze warto samemu przemyśleć na której dłoni chcemy nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę. Najważniejsze, aby to narzeczona, a potem panna młoda czuła się w niej komfortowo, więc czasem warto złamać zwyczaje i poczuć się dzięki temu po prostu swobodniej.

ul. Wielopole 24
31-072 Kraków

12 422 03 50
12 431 21 47

robert@siudek.com.pl